افغانستانورزش

پایان نخستین فصل لیگ‌برتر والیبال؛ نمایندۀ شمال قهرمان شد

این رقابت‌ها نُه روز پیش آغاز شدند. شش تیم از شش حوزۀ کشور در این رقابت‌ها حضور داشتند.

رقابت‌های نخستین فصل لیگ‌برتر والیبال کشور با قهرمانی تیم ام‌البلاد، نمایندۀ شمال، به پایان رسید.

فرجامین دیدار فصل نخست لیگ‌برتر والیبال، شب گذشته میان تیم‌های ام‌البلاد و بالاحصار، نمایندۀ کابل، برگزار شد. در این دیدار، ام‌البلاد با نتیجۀ سه بر یک بالاحصار را شکست داد.

این رقابت‌ها نُه روز پیش آغاز شدند. شش تیم از شش حوزۀ کشور در این رقابت‌ها حضور داشتند.

تیم‌های بُست و سپین‌غر به ترتیب مقام‌های سوم چهارم این رقابت‌ها را بدست آوردند.

حفیظ ولی رحیمی، رییس تربیت بدنی و ورزش گفت: «اولین لیگ‌برتر والیبال، جایگاۀ ورزش والیبال را پس از فتبال و کرکت در سطح بالا قرار داد. این نشان می‌دهد که فدراسیون‌‎های ما احیایی دوباره شده و به طرف بهبود روان استند.»

بهاوالدین جیلانی، رییس فدراسیون والیبال نیز افزود: «والیبال افغانستان به‌سوی حرفه‌یی شدن می‌رود. از همه شهروندان کشور، بازرگانان، نهادهای شخصی و دولتی کشور می‌خواهم که سرمایه‌گذاری بیشتر روی ورزش کشور انجام دهند.»

بازی‌کنان و تماشاچیان فرجامین دیدار لیگ‌برتر والیبال کشور می‌گویند که امیدوار استند که صلح در کشور تأمین شود و ورزش در کشور بیشتر رشد کند.

عطا محمد سلیمانی، کپیتان تیم ام‌البلاد گفت: «من بسیار خوشحال هستم. به هم تیمی‌هایم و تمام مردم آفغانستان این پیروزی را تبریک می‌گویم.»

سارا، تماشاچی نیز افزود: «بسیار خوشحال هستم که در اینجا هستم. انشاالله که در آینده صلح سراسر در کشور برقرار شود که خانم‌ها بیشتر شرکت کنند.»

مشاهده بیشتر

1 دیدگاه

  1. That is the end of this write-up. Here you will locate some web-sites that we think youll appreciate, just click the links. Anett Camey Noreen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا