افغاستانسیاسی

سه برادری‌که عضو پولیس ویژه بودند در انفجار دیروز جان باختند

کابل روز گذشته گواه دو انفجار و شلیک ۲۴ راکت بود. روز گذشته اعلام شد که تنها دو تن در نتیجۀ انفجارها جان باخته‌اند و هفت تن دیگر در نتیجۀ راکت پراگنی‌ها زنده‌گی شان را ازدست داده‌اند.

سه برادری که اعضای نیروهای ویژۀ پولیس بودند، در یکی از انفجارهای روز گذشته در کابل جان باختند.

پدر این سربازان می‌گوید خلیل الله، خان الله و صفی الله که چند سال می‌شد عضو نیروهای ویژۀ پولیس بودند، صبح روز شنبه هنگامی که به‌سوی وظیفه می‌رفتند، در منطقۀ ارزان قیمت کابل هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفتند و جان باختند.

نورگل، پدر این سربازان افزود: «هر شخص دوست و دشمن دارد. ما حالا نمی‌فهمیم که از طرف کی این انفجار شده و این‌ها هم کسی نبودند که در یک موتر مفشن باشند.»

امان الله، کاکای این سربازان نیز افزود: «همه را تباه کرد. کسی که در وظیفه است به او تشویش و دلسردی ایجاد شده. طفل‌ها را ببینید در چه حال است.»

از خلیل احمدزی دو دختر، از خان الله دو پسر و یک دختر باقی مانده است.»

از خلیل الله دو دختر، از خان الله دو پسر و یک دختر باقی مانده‌اند. صفی‌الله یک ماه پیش عروسی کرده بود.

حبیب الله، کاکای این سربازان اظهار داشت: «این همه یک حالت درد آور برای مردم است، افغانان و مسلمانان است.»

کابل روز گذشته گواه دو انفجار و شلیک ۲۴ راکت بود. روز گذشته اعلام شد که تنها دو تن در نتیجۀ انفجارها جان باخته‌اند و هفت تن دیگر در نتیجۀ راکت پراگنی‌ها زنده‌گی شان را ازدست داده‌اند.

اما اکنون دیده می‌شود که شمار قربانیان انفجارهای روز گذشته بیشتر استند و قربانیان راکت‌پراگنی‌ها هم آنچه‌که امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهور می‌گوید تن ده استند.

میلاد و فردوس دو برادر نوجوان از قربانیان حملۀ راکتی روز گذشته استند.

بسته‌گان این جان‌باخته‌‎گان می‌گویند که این دو در منطقۀ پروژۀ جدید خیرخانه آماج راکت قرار گرفتند.

محمد امین، پدر فردوس و میلاد گفت: «باید کسی که دست به این جنایت می‌زند اعدام کنند.»

آمارها نشان می‌دهند که شمار کلی قربانیان رویدادهای ضد امنیت روزگذشته در کابل به ۱۳تن رسیده‌است و ۵۲ تن دیگر هم زخمی شده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا