درباره خبرگزاری اویغاق بیدار

( بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ )

وبسایت خبرگزاری اویغاق بیدار، یکی از اولین خبرگزاری های غیر دولتی و مستقل در ولایت کندز و دفتر مرکزی آن در کندزمی باشد که با حمایت های همه جانبه مردم عزیز کشورمان در سال2020 راه اندازی شد.
اطلاعات این سایت به زبان های اوزبکی،دری ، پشتو،ترکی و انگلیسی منتشر می شود.
اویغاق بیدار تازه ترین خبرهای افغانستان و جهان انعکاس میدهد و دفتر مرکزی آن در ولایت کندز موقعیت بوده  با داشتن گزارشگران ساحوى و یک شبکه وسیع خبرنگاران در سراسر کشور بوده خبرها ، فیچرها، تحلیل ها و مصاحبه ها را به لسانهاى اوزبکی درى، پشتو،ترکی و انگلیسى به نشر میرساند همچنان براى آژانس هاى خبرى بین المللى ، تلویزیون ها و رادیوها ، تصاویر و کلپ هاى ویدیویى وصوتى را فراهم مینماید.
اویغاق بیدار فعالیت خود را با پوشش (خبرى ) در سال (1399 )هجرى شمسى آغاز نمود و به این ترتیب به یک منبع معتبر خبرى براى رسانه هاى داخلى و خارجى مبدل شد.

واژه اویغاق در لسانهاى درى و پشتو به معنى (( بیدار )) میباشد . خبرنگاران اویغاق بیدار براى نام گزارى این خبرگزاری طى جلسات متعدد تلاش نمودن تا نامى را انتخاب نماید که وحدت ملى را تامین و هدف فعالیت خبرگزاری را بیان نماید ، از همین جهت کلمه ( اویغاق – بیدار ) به حیث نام این خبرکزاری انتخاب شده است .

اویغاق بیدار بطور مکمل یک نهاد مستقل است ، همه مسؤولین و کارمندان این خبرگزاری افغان می باشد و توسط افغان ها اداره میشود و خبرگزاری اویغاق بیدار با هیچ گروه سیاسى و یا سازمان تجارتى وابستگى ندارد.

هدف اویغاق بیدار
هدف اویغاق از آغاز فعالیت این است تا با مردم کمک نموده و آنها را براى اشتراک در زنده گى عامه شان تشویق نماید این خبرگزاری از طریق پوشش خبرى خود میخواهد تا در حکومت شفافیت آورده و روحیه حسابدهى را زنده نماید .

اویغاق تا حد توان صداى مردم را بلند میکند ، مشکلات آنها را با مسؤولین در میان میگذارد و آنها را از عملکرد مسؤولین آگاه میسازد.

این آژانس با در نظر داشت همین اهداف براى رشد دموکراسى ، رعایت حقوق بشر و تطبیق قانون اساسى تلاش میکند ، مردم را از حقوق شان آگاه میسازد و یک تصویر شفاف و حقیقى وضعیت و رویدادهاى افغانستان را به جامعه جهانى پیشکش میکند .

خدمات اویغاق بیدار
اویغاق بیدار به سطح کشور در بخشهاى اقتصادى ، اجتماعى ، سیاسى و امنیتى خبرها و تحلیل ها را مهیا میسازد و با این کار رسانه ها را قادر ساخته است ، معلومات دقیق و بى طرف را در مورد رویدادها با مردم شریک سازد .

اویغاق بیدار خبرهاى تازه ، فیچرها ، تحلیلها و مصاحبه ها را به اشکال نوشتارى ، تصویرى ، صوتى و ویدیویى به مشترکین خود پیشکش میکند.

خدمات انترنتى اویغاق بیدار : اویغاق بیدار خبرها و تصاویر ها را براى خواننده گان در افغانستان و سراسر جهان فراهم میکند و مشترکین می توانند به آخرین اخبار از طریق صفحۀ انترنتى و ایمیل اویغاق بیدار دست می یابند.

بخش عکاسى اویغاق بیدار : براى خدمات این بخش به اشتراک جداگانه نیاز است. خدمات عکاسى اویغاق بیدار؛ تصاویر روزمره از رویدادهاى مهم خبرى و همچنان گزارشهاى تصویرى را در مورد جامعه و فرهنگ افغانى فراهم میسازد.

ارسال اخبار از طریق ایمیل:مشترکین در جریان روز فشرده گزارشها و خبرهاى اویغاق  بیدار را از طریق ایمیل،واتساپ،تلگرام بدست آورده و از انکشافات افغانستان آگاه شوند.

مشترکین اویغاق بیدار
مشترکین اویغاق بیدار  شامل نهادهاى با نفوذ افغانستان، رسانه هاى کلیدى ملى و بین المللى، وزارت هاى افغانستان، سازمان هاى غیر دولتى، دیپلومات ها، کارشناسان، تجار و افراد مشهور میباشند، زیرا آنها بر اویغاق بیدار به حیث منبع معتبر خبرى در مورد آگاهى از انکشافات سیاسى، اقتصادى و اجتماعى افغانستان اتکاء دارند.
خبرگزاری اویغاق بیدار  در سال 1399 به همکاری شرکت (زیتون) ساخته و به دسترس مردم عزیز افغانستان قرار گرفت.

ارتباط با خبرگزاری اویغاق بیدار
از شما بیننده گان عزیز تقاضا داریم؛ پیام ها، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال کنید تا بتوانیم در راه آزادی، آبادانی و پیشرفت کشور عزیزمان افغانستان، بهتر خدمت رسانی کنیم.

اویغاق بیدار – انعکاس رویداد های افغانستان
info@Avghna.com
Avyghaq.news.Agency@gmail.com
شماره های تماس:
740 740 0728 – 10 20 21 0744

بااحترام
کریم الله کریم مرادی
مسوول خبرگزاری اویغاق بیدار

دکمه بازگشت به بالا